CSOPORTOK

MÉHECSKE CSOPORT

PEDAGÓGUSOK
Buza Katalin Márta
Kurucz Viktória
KÖZVETLENÜL SEGÍTŐ
Mezei Vivien, dajka
ÉLETKOR
4-5 évesek
LÉTSZÁM
25 fő
Csoportunkat vegyes életkorú gyermekek alkotják.
Legfontosabb feladatunknak tartjuk, hogy minden gyermek a saját ütemében fejlődjön és ehhez megteremtjük az érzelmi biztonságot, a nyugodt, derűs, kiegyensúlyozott, családias légkört. Igyekszünk a szülőkkel jó kapcsolatot ápolni. Célunk segítséget nyújtani nevelési nehézségek megoldásában, összhangot teremteni az óvodai és a családi elvárások között. Ugyanakkor szem előtt tartjuk, hogy a családi nevelés az elsődleges.
A gyermekek személyiségének harmonikus fejlődése érdekében az életkori és fejlettségi sajátosságaiknak megfelelően a tapasztalatszerzést és a gyermeki tevékenykedtetést és az környezeti nevelés módszerét preferáljuk. Csoportunkban legfőbb szabály, hogy nem okozunk egymásnak fájdalmat, se szóval, se tettel. A pozitív megerősítés módszerét alkalmazzuk.
Fontosnak tartjuk a szabad levegőn való mozgást és a természet kincseivel való megismerkedést. A mindennapi tanulási tevékenységeket az egészséges életmódra nevelés szövi át.
A jeles napok és hagyományőrzés rendszeres és tudatos beépítésével a csoportunk életébe érzelmi, esztétikai és az erkölcsi nevelést valósítjuk meg.

MACI CSOPORT

PEDAGÓGUSOK
Chornitzer Beatrix
Kósa Réka
KÖZVETLENÜL SEGÍTŐK
Szepcsik Petronella, pedagógiai-asszisztens
Horváth Erzsébet, dajka
ÉLETKOR
5-6 évesek
LÉTSZÁM
24 fő
Csoportunkban szeretetteljes, támogató légkört teremtünk, amelyben a gyerekek biztonságban érezhetik magukat, fejlődhetnek és kibontakoztathatják képességeiket.
Kiemelten fontosnak tartjuk a gyerekek érzelmi intelligenciájának fejlesztését, ezért havi rendszerességgel tartunk Boldogságóra foglalkozásokat. Ezek során megismerkednek többek között a pozitív gondolkodás, az önbizalom, a hála és az optimizmus fontosságával. A játékos, élményszerű foglalkozások segítenek nekik a boldog, kiegyensúlyozott élet kialakításában.
Ezentúl fontos számunkra az is, hogy a gyermekek már óvodás korban megtapasztalják a természet szeretetét és a felelős viselkedés fontosságát. Különféle tevékenységekkel – például szelektív hulladékgyűjtéssel, komposztálással, újrahasznosítással, kerti munkákkal és természetjárásokkal – igyekszünk tudatosítani bennük a fenntartható életmód jelentőségét. Óvodánk elkötelezett a környezetvédelem és a fenntarthatóság mellett, ezért középső csoportos kortól részt veszünk a Lépten – nyomon mobil környezeti nevelő programban is. Ennek keretében a gyermekek játékos, interaktív módon ismerkednek meg közvetlen környezetükkel, a természettel, a környezettudatos szemléletmóddal.
Nagycsoportos korban a Mesezene program szereplői költöznek be a csoportszobába. A módszernek az olvasás előkészítésében van szerepe. A gyerekek kognitív és emocionális képességeire hatva, meséken keresztül, játékos módon segíti a magán és mássalhangzók percepcióját, differenciálását.
A mozgás szeretetére nevelés, a verselés, éneklés, a mesélés, a különféle ábrázoló tevékenységek, az érzelmi nevelés, valamint a környezettudatos gondolkodásmód alakítása a mindennapjaink része. Célunk, hogy vidám, kreatív és felelős kisgyermekeket neveljünk, akik örömmel fedezik fel a világot és magabiztosan készülnek az iskolás éveikre.

MÓKUS CSOPORT

PEDAGÓGUSOK
Mikló Ildikó Éva
Mohácsi Zoltánné
KÖZVETLENÜL SEGÍTŐK
Rátonyi-Z. Krisztina, pedagógiai-asszisztens
Hosszúné Fülöp Katalin, dajka
ÉLETKOR
6-7 évesek
LÉTSZÁM
19 fő
A csoport összetétele homogén, többnyire azonos éltkorú, 6-7éves gyermekek járnak hozzánk.
Szeretettel, meleg pedagógusi attitűddel könnyítjük meg a gyerekeknek az óvodai életbe való beilleszkedést, csoportjainkból igazi közösséget varázsolunk.
A csoportunk szobája tágas, világos, jól felszerelt. Az óvodás korcsoportoknak megfelelő, gazdag játékeszközökkel rendelkezünk, emellett számos saját készítésű, fejlesztő, és ügyességi játékok is rendelkezésre állnak a gyermekeknek.
Énekléssel, mesével, verseléssel, kézműveskedéssel színesítjük a napi tevékenységeinket.
Mesezene módszer segítségével érzékenyítjük a beszédhangokra a gyerekeket, mely az olvasás előkészítését szolgálja.
Lehetőséget biztosítunk arra, hogy a gyermekek élményeiket, örömeiket, bánatukat megoszthassák a közösséggel a beszélgetőkörök alkalmával.
A szabad játékot teljes mértékben támogatjuk, hiszen ez a legfontosabb az óvodáskorú gyermekek számára. A játékos tanulási tevékenységeket az adott témának megfelelően valósítjuk meg, melyek komplex formában, hetenként változnak.
Csoportunk dekorációja színes és gyermeki, mindig az aktuális témának, évszaknak megfelelően díszítjük környezetünket.
Fontosnak tartjuk a gyermekek egyéni mozgásfejlődését, melyre a héten több lehetőséget is biztosítunk: mindennapos testnevelés, mozgásfejlesztő torna és tartásjavító torna formájában.
Kiemelt szempont számunkra a természet szeretete, a környezetet tudatos életmód, és az egészséges életmód kialakítása, melyeket kirándulásokkal, óvodakert programmal, környezeti séták során valósítunk meg.
A családokkal együttműködve, egymást segítve, hatékonyan szolgáljuk a gyermekeink fejlődését.

SÜNI CSOPORT

PEDAGÓGUSOK
Fodor Judit
Varga Szilvia
KÖZVETLENÜL SEGÍTŐ
Nagy Amarilla, dajka
ÉLETKOR
3-4 évesek
LÉTSZÁM
24 fő
Csoportunk egy vidám, összetartó közösség, ahol a gyerekek játékos és szeretetteljes légkörben fejlődhetnek. Minden nap arra törekszünk, hogy támogassuk őket a felfedezésben, tanulásban és a közösségi élet elsajátításában.
Mindhárman elkötelezettek vagyunk a gyerekek harmonikus fejlődése iránt, és igyekszünk biztonságos, szeretetteljes légkört teremteni.
Fontos számunkra az egyéni képességek figyelembevétele, a kreativitás kibontakoztatása, a mozgásfejlesztés és a közös élményeken alapuló tanulás. Napirendünkben helyet kapnak a szabad és irányított játékok, ének-zene, mese, kézműves tevékenységek és sok mozgás is.
Csoportszobánk barátságos, otthonos és inspiráló környezetet biztosít a gyerekek számára. A játékokat és eszközöket úgy válogattuk össze, hogy fejlesszék a kreativitást, a finommotorikát és a szociális készségeket.
Kiemelt figyelmet fordítunk a társas kapcsolatok fejlesztésére és az önállóságra nevelésre. Mindennapi tevékenységeink közé tartozik a beszélgető kör, amely segíti a gyermekek kommunikációs készségeinek, szociális képességeinek és érzelmi fejlődésének támogatását. A beszélgető kör keretében a gyerekek egy közös térben, nyugodt légkörben oszthatják meg gondolataikat, élményeiket, miközben fejlődik beszédkészségük és figyelmük.
Az óvodai nevelésünk során a gyermekek játékos módon ismerkednek meg a környezetvédelemmel, a természet törvényeivel és az egészséges életmóddal.
Fontosnak tartjuk az aktív szülői együttműködést. Rendszeresen szervezünk közös programokat, hogy a szülők is részesei lehessenek óvodai életünknek.